2011

Rok 2011 pro nás bude takové malé výročí, protože v červenci už to bude 5 let od našeho vzniku. Pro tuto příležitost chystáme menší překvapení, ale na to se můžete těšit až na Chvalšinské dny. Teď máme konec února a my vítáme do klubu nového motorkáře. Honza Č., který jako malý také jezdil na pionýrech a jiných strojích si teď, když začal vydělávat a něco ušetřil, dojel do Slaného pro Yamahu XT600. Takže mu přeju za celý motoklub hodně zdaru a málo pádů...

Některým z našich členů ještě chyběly dresy a tak jsme je nechávali přidělat a při té příležitosti jsme se rozhodli, že jeden dres věnujeme i Jirkovi F. za dlouholetou podporu klubu a za to, že nám ukázal, jak se dá jezdit na krosce v každém věku. Oslava byla bujará a celá rodina nás přijala s nadšením, pak se pilo a zpívalo a pak si toho už nikdo moc nepamatuje, ale byl to moc fajn večer. Takže Jirko, ať ti to jezdí ještě nejméně dalších 60 let!

S novou sezonou se Libor Š. rozhodl i pro nový stroj a učarovala mu silnice, takže po TTR, které putovalo na Moravu, sehnal přes našeho kámoše z Prachatic suzuki GSR 600. A na tuto mašinu není jen krásný pohled, ale podle Liborovo slov i parádní pojezd. Stejně jako loni jsme se zúčastnili volejbalového turnaje, ale tentokrát jsme to vzali trochu zodpovědněji a jenom těsně nám unikly medailové pozice. I když si myslím, že 4. místo je pěkné umístění a opět to byl zážitek na který budeme rádi vzpomínat. Možná to vypadá, že už snad každý chvalšiňák má nějaký stroj na, kterém řádí, ale přece jen tu máme nového člena. Tomáš K. se s tím ale nemazal a rovnou koupil fungl novou KTM SXF 450, kterou mu těsně před koupí otestoval jeden z našich nejlepších jezdců Martin Michek. Mašina je to krásná a dravá, takže opět přejeme hodně bezbolestných výjezdů.

Teploty už se konečně pohybují nad bodem mrazu a my pomalu začínáme vyjíždět. Roman K. se rozhodl, že ze své přítelkyně udělá první motokrosařku v našem týmu a začal jí učit něco ze svého umu a Dáša dokazuje, že Roman je dobrý učitel. První výjezdy na dráhu bývají obvykle těžké a člověk se do toho musí rok co rok znovu dostat a nabrat kondičku. Své by Vám o tom řekl Kuba L., jehož první dráha letos nedopadla zrovna nejlíp. Netolice jsou hodně zrádný a Kuba na to doplatil, když si v únavě brnknul do plynu a jeho ruka druhý den vypadala tak, jak se můžete podívat. Nooo to asi bolelo. Zdeňka Š. bereme jako člena už dlouho, díky tomu co pro motoklub už udělal a stále dělá, ale nyní potvrdil svoje členství i tím, že koupil motorku. Po vzoru svého bráchy se přidal k silničním jezdcům, i když ho motokros stále láká, ale jako první do sbírky si pořídil hondu CB 600 Hornet. Zdeněk je z motorky nadšený a taky se není čemu divit, když se na ní podíváte a vidíte tu krásnou zlatavě pivovou barvu.

Dne 20. 5. 2011 se uskutečnil první Motoples ve Chvalšinách ("ples tak trochu jinak"), který jsme pořádali. Ani já jsem se nevyhýbám pádům a v Žáru se mi povedlo tak šikovně, po neustátém dopadu, napíchnout se na řídítko, že z toho byly 4 dny hospitalizace, ale naštěstí to bylo bez nálezu a jiných komplikací. Roman K. si po koupi nového stroje udělal krásně polepy, které reprezentují náš motoklub a po nějakém čase se k němu přidal i Michal R. a já se přiznám, že si polepy udělám v podobném stylu, protože jsou opravdu povedené.

Milana R. potkala při vyjížďce na jedné ze svých motorek nehoda, když mu při předjíždění na našich úžasných silnicích plných výmolů ustřelila motorka a záchranka měla výjezd. Ale naštěstí to odnesly jenom kosti. Já říkám "jenom kosti", ale Milan je pěkně pomlácenej. Zlomená klíční kost, zlomená kůstka v kotníku a mnoho dalších pohmožděnin mluví za vše.

Chvalšinské dny letos připadly na 16. července a v našem motoklubu probíhaly takto: ráno jsme se sešli, abychom připravili věci na soutěže pro děti a již tradiční nápoj pro všechny, kdo má chuť zvaný "bowle". V jednu hodinu jsme vyrazili do Střemil a na hřbitov zapálit Marimu svíčku a ve 14:00 jsme měli jako každoročně spanilou jízdu po Chvalšinském náměstí. Poté jsme nechali motorky podél náměstí na ukázku a vrhli jsme se na soutěže. Také si u nás mohli lidé zakoupit minidres s přísavkou do auta za symbolickou částku 100,-. No a po tomto vydařeném dni jsme večer slavili a slavili a někteří z nás se proslavili až do neděle

Jirka F. nás před časem poprosil, jestli bychom mu nenechali vyrobit samolepku s logem našeho motoklubu, že si jí chce dát na auto kterým vozí svůj stroj na srazy a my jsme neváhali ani minutu, protože to je pro nás čest a tak když samolepka přišla a my jsme jí zdárně nalepili, tak jsme to i řádně zapili.

4.-7. 8.se konalo každoroční soustředění, ale tento rok poprvé v Žáru. Tamní prostředí a lidé se nám natolik zalíbili, že příště pojedeme nejspíš opět tam. Naše jízdní vlastnosti se za ty tři dny hodně zlepšily, za to naše játra a ledviny se zase hodně zhoršily, protože večery jsme náležitě oslavili. Bohužel se to i tento rok neobešlo bez zranění. Tady je jejich výčet: Roman K. má naraženej prst, Petr B. má po pár pádech koleno v barvě Yamahy, Milan R. má naražený žebra a asi nejhůř dopadl náš šéfkuchař Šimon, který si po pádu na motorce zlomil klíční kost, ale s touto zlomeninou odjel ještě tři kola a uvařil nám 2 obědy a večeři. Naši kamarádi Katka a Honza se brali, a protože oba mají vřelý vztah k motorovým strojům obecně, tak nás poprosili, jestli bychom je nedoprovodili na motorkách ke svatebnímu obřadu. Zhostili se toho Šíty, Robík a Šumák a byli rádi, že jim mohli zpříjemnit tento slavnostní den.

Povídat vám tady kolikrát a kde jsme byli na dráze by bylo asi hodně zdlouhavé, ale jednu zmíním, protože kluci se vydali k našim rakouským sousedům do města jménem Schrems a nemohli si stěžovat. Dráha upravená tak jako u nás před závodama a finančně to může konkurovat našim podmínkám. S Romanem byl na dráze i Martin Michek, který s sebou měl i svého fotografa. 30. říjen je smutné výročí a bohužel už podruhé jsme "museli" vyjádřit úctu našemu zakladateli a hlavně kamarádovi Marimu. Opět jsme vyjeli ve velikém počtu do Střemil, kde jsme zapálili svíčku, poté na hřbitov a pak pomalu projeli celé Chvalšiny, aby lidi věděli! (jak by řekl Mari) a zastavili se na malé posezení u Ficů, kde nás napojili a nasytili a společně jsme si zašli do naší restaurace posedět a zavzpomínat.

Letos už podruhé jsme se zúčastnili volejbalového turnaje, který se konal 10.12. Opět jsme si připsali hořkou bramborovou pozici, ale tentokrát nám finále uniklo vážně jen o chloupek. Do bojů o třetí místo nás zařadilo pouze horší skóre oproti vítězům celého turnaje a v bojích o bronz jsme se utkali se čtyřkolkářema. Štěstí nám ale nepřálo, takže příští rok se těšíme na odvetu. Asi by to nebyl normální rok, kdyby se David K. nezranil. A opět to nebylo nic menšího než zlomenina, i když tentokrát to David málem vydržel celý rok, ale chyběl mu jeden den. 30. prosince se totiž se Zdeňkem Š. rozhodli, že se ještě naposled v roce 2011 projedou a osudným se Davidovi stal led zakrytý vrstvou sněhu a s tím už se moc dělat nedá, takže to odnesla levá ruka. Poslední den tohoto roku jsme jako parta strávili pohromadě a to díky Milanovi R., který ze své dílny čas od času udělá noční klub s vlastním DJejem Bambulou. Tento rok, co se týče motorek a ježdění, bych zhodnotil ve směs kladně a doufám, že ten přítí bude ještě o něco lepší.