2014

Tento rok byla extrémně teplá zima, takže jsme mohli vyjet už začátkem března. Hned ze začátku tu máme nějaké to zranění, kdy se mi podařilo trefit kládu a pak také Šimonovo bota, kterou projel klacek a div, že mu neroztrhal i nohu. I letos jsme byli pozvaní na volejbalový turnaj, ale bohužel na nás nyní zbyla těsně jen bramborová medaile. Jirka F. je známý svou pohostiností a my zase naší láskou k pivu, tak jsme se sešli a společně jsme tmelili partu a oslavili i Jirkovo narozeniny...

Dlouho jsme tu neměli nějakou tu výměnu stroje a tak nám Zdeněk Š. trochu vylepšil průměr, co se roku výroby týče. Koupil totiž, k mé velké radosti, krásnou Yamahu YZ450F r. v. 2012. A ani jeho Kawasaki KX450F neputovala daleko a dokonce i zůstala v rodině. Nyní jí ti totiž prohání jeho brácha Libor Š.. Květen u Krtků je už 4. rokem ve znamení plesu a letos tomu nebylo jinak. Jsem hrozně rád, že se nám povedl dotáhnout projekt s cedulí omezující rychlost, kterou vymyslel Mari, ale bohužel jsme realizaci už museli dofinišovat bez něj. Cedule je umístěna naproti naší Chvalšinské školce, takže to je asi nejlepší místo, kam šlo tuto ceduli umístit. Je vždycky hodně potěšující, když vaši práci dokáže někdo ocenit, takže když vyšel tento článek ve Chvalšinských novinách, tak jsme měli velkou radost. Chvalšinské dny letos vyšly na 12.7. a náš motoklub opět přispěl do programu. Jako tradičně to byly soutěže pro děti a exhibiční jízda. Tu jsme letos opět pojali trochu netradičně a to když místo výjezdu jsme naše stroje tlačili. Ale nechyběla ani klasická vyjížďka

 

Soustředění opět proběhlo v námi oblíbeném Žáru. Tímto opět děkujeme majiteli za podporu a pomoc. Letos sice kvůli různým opravám a zraněním nebyla taková účast motorek, jako v předešlých letech, ale za to byla velká účast na pití alko nápojů.

A máme tu po dlouhé době několik výměn motorek a o to líp, že každá putovala od Krtka ke Krtkovi. První byl Štěpán, který si ke svému enduru přikoupil od Patrika V. Kawasaki KX 250 a od teď bude zjišťovat, jak se pěkně jezdí v terénu. Dalším je již zmíněný Patrik, který převzal vyšlechtěnou motorku od Honzy Š., takže nyní čichá vůni čtyřtaktu na Hondě CRF450. No a poslední výměna už nedopadla úplně nejlíp - Honza Š., který chtěl zůstat věrný Hondě, ale o 2 roky mladší, už bohužel nebo možná bohudík měl takové štěstí v neštěstí. No řekněte, koupit novou motorku a po cestě domů to nešťastnou náhodou položit a zlomit si obě nohy, tomu říkám, s prominutím, ku-va pech... Ale zase je fajn a i pro nás uklidňující, že to Honza bere, tak jak to bere. Nyní se snažíme Honzu, který to teď nemá vůbec lehké, různě podpořit, aby byl zase brzo fit, a když už ne na motorce, tak aspoň na to pivo, aby s náma chodil po svých :) Do té doby mu Roman K. s Jardou K. vylepšili vozík na lůžkovou úpravu, aby na to pivo s náma mohl jezdit.

029 029 029

Tento rok jsme nakoupili 2 nové kamery na helmy, tak se můžete těšit, že budou přibývat videa z našich výjezdů. Jinak Honza Š. už se nám uzdravuje, vozík vyměnil za berle a občas už i na ty zapomene a šlape po svých, takže z toho máme radost! Rok nám zase utekl jako voda no a my se pomalu loučíme se sezonou, ale myslím, že po novém roce, když budou podmínky, se opět udělá nějaká akce na sněhu.