2012

Po novém roce mrzne, až praští, ale ani to nás neodrazuje od motocyklových radovánek. Na krosku je krásný pohled a když se k tomu přidají lyže nebo snowboard, tak z toho vznikne parádní výsledek v podobě motoskijoringu a super zážitek. Pavel P. si k naší radosti rozhodl přidat do svého repertoáru ještě motokrosový stroj Hondu CRF 450 a s jeho zkušenostmi a bezstarostnou jízdou to bude zajímavá podívaná...

Krtci se stávají už pravidelnými účastníky volejbalových turnajů a letos to není výjimka. Bohužel jsme si po posledních dvou turnajích o jedno místo pohoršili, ale i tak si myslím, že pátá pozice není na motorkáře úplně nejhorší. S prvními jarními teplotami jsme zavzpomínali na naše enduro začátky a vyrazili jsme na projížďku do vojenského prostoru a jízda nás tak nadchla, že to určitě nebude poslední letošní jízda po našem okolí. Svojí smůlu si vybral Petr B., který nejdříve provedl "parakotoul", když mu podjelo přední kolo a pak na cestě domů to trochu přehnal při jízdě po zadním a je z toho ruka v sádře.

Minulý rok jsem historii začínal tím, že Honza Č. si pořídil motorku a je naším novým členem. Letos Honza obměnil svůj vozový park a od endura přešel k motokrosu, když si dojel pro krásnou KTM SX250F. 21. dubna 2012 se v historii krtků zapsal jako 2. ročník Motoplesu. I David K. přesedlal na nový stroj a svojí Yamahu vyměnil za KTM SX250F a YZF putovalo do rukou jiného chvalšiňáka a to k Petru V. Další volejbalový turnaj se konal pod širým nebem a nám to možná trochu pomohlo, protože jsme konečně dosáhli na medailové pozice a jen taktak nám uniklo zlato, ale i stříbro určitě není k zahození. Zdeněk Š. si ke svému hornetu pořídil dlouho očekávaný motokrosový stroj, který k němu putoval jen pár desítek metrů, protože je od jiného Krtka a to od Petra B. staršího. Kawasaki KX450F je pěkná motorka sama o sobě, ale s polepy, které na ní má, je to dělo. Tomáš B. se na čas rozhodl odložit motokrosové boty a přesedlal na supermoto a to na suzuki DR400Z a už zkouší různé parádičky.

Chvalšinské dny jsou pro nás krtky čas, kdy se můžeme pochlubit svými stroji a beztrestně se projíždět před davy přihlížejících po našem náměstí, takže toho každý z nás s radostí využije. Svůj prostor v oficiálním programu dostal i Pavel P. se svou upravenou Husqvarnou a i přes nepřízeň počasí to byla krásná podívaná. K němu se na konci přidali ještě Šíty a Roman, takže se bylo na co koukat. Nechyběly ani naše každoroční soutěže, na které se těší jak děti tak dospělí. Petr B. stejně jako jeho brácha přesedlává na supermoto a jeho Kawa opět neputuje nikam daleko, ale do rukou jiného chvalšiňáka a nového motokrosaře Petrovi H

Letos jsme opět vyrazili na již tradiční soustředění a znovu do Žáru. Probíhalo to jako obvykle: přes den se jezdilo a večer jsme se náležitě soustředili s půllitrem v ruce a probíraly se naše výkony. Ani tento rok nás Jirka F. neušetřil od jeho soutěží, takže jsme opět lovili pusou otvírák z vody, jezdili na kole s otočeným řízením, kutáleli sud hlavou a pili teplýho lahváče na ex. V něčem ale bylo toto soustředění jiné a to že jsme změřili své síly v závodě, který vyhrál Dadý, na druhém místě dojel Šíty a pohár za třetí místo si převzal Roman.

Jak víte, tak Petr H. si nedávno pořídil svůj první stroj a tak jezdí v každé volné chvíli. Říká se, že kdo nepadá - nejezdí naplno a soudě podle Petrovi ruky asi mohu říct, že trénuje poctivě. Za zmínku stojí i naše účast na motosrazu, který se konal v Českém Krumlově, takže jsme tam mohli dorazit na našich motokrosových strojích a je pravda, že mezi černě oblečenými čopraři jsme v našich dresech rozhodně nejvíc vyčnívali. Asi už nikoho nepřekvapí, že když Zdeněk Š. vyjede na své krosce, tak je z toho nějaké zranění. Tentokrát to odneslo roztržené předloktí a několik dalších šrámů. Jedna z našich vyjížděk po okolí Chvalšin se obešla po celou dobu bez pádů a zranění a tak, když se jelo na kafe k Milanovi na dílnu, si Pavel P. skočil asi tři metry do vzduchu a má z toho hodně nepříjemnou zlomeninu paty.

Třetí smutné výročí od Mariho nehody jsme již tradičně vyjeli do Střemil zapálit svíčku a poté jsme opět dali vědět lidem v naší obci, co se stalo, vyjížďkou skrze celé Chvalšiny. Letos už druhý volejbalový turnaj skončil pro nás 5. místem, což bylo trochu zklamání po minulém stříbrném umístění.